تاریخچه میزهای تاشو و صندلی

تاریخچه میزهای تاشو و صندلی

تاریخچه میزهای تاشو و صندلی

 در این مجال به بررسی تاریخچه میزهای تاشو و صندلی های تاشو خواهیم پرداخت. صندلی های تاشو در سالهای بسیاری یکی از اجزائ مبلمان و المانی از المانهای وضعیت اجتماعی به حساب می آمدند . در تمدن قدیم صندلی های تاشو برای افزاد و شرایط مختلف و متفاوت تعریف خاص خود را داشته است. حتی از آن برای مراسم خاص و رسمی نیز استفاده میگردیده .حتی با گذر زمان و تغییرات به وجود آمده ، هنوز هم صندلی نماد قدرت را به دوش میکشد.

صندلی های تاشو مصری یونان و اتریش

جهت بررسی صندلی های تاشو میبایست به روم ، مصر ، یونان و اتریش مرکزی و غربی ایتالیای باستان برویم. ، نمونه اولیه صندلی های تاشو در ابتدا متعلق به روم باسان بود نمونه اولیه صندلی های تاشوئی بعد از روم بودند. در دوران جمهوری رومی، صندلی های تبلیغاتی به طور گسترده در دادگاه های غیرنظامی ظاهر شد. با نگاه کردن به دوران های مختلف و زمان های متفاوت میتوانیم به این تغییرات  پی ببریم.

ساختار صندلی های تاشو

اگر بخواهیم به ساختار شکل گیری صندلی ها توجه کنیم میتوانیم به مدل قرارگیری پایه ها که ضریبی از حالت x است اشاره کنیم. اما اینکه این نماد خود جلوه ای از قدرت را در دوران باستان به نمایش میگزاشت. بهترین مثال آن صندلی پادشاه فرانکوئین Dagobert I. قبل از رنسانس است که ساختاری تاشو و جمع شونده داشتند. صندلی Sediadellaforbice قرن 16 (صندلی قیچی) که به نوعی به ،  شخصیت faldistorium بر می گردد.

 اما دو تفاوت عمده که در نسل های متفاوت در صندلی ها به چشم میخورد ساختار  پایه صندلی ها بود که در آن پاهای صندلی به سمت اطراف متمایل شده است. 

دلیل استفاده و توسعه از صندلی های تاشو

در واقع میتوان گفت که صندلی های تاشو سالهاست به عوان یک صندلی محبوب شناخته شده در میان مردم است.و در فرم ا و ساخت و ساز های مختلف راه اندازی شده ست. همچنین دیگر صندلی های کنونی نمادی از قدرت و شرافت را به همراه ندارند.  آنان همچینین به همین دلایل طرح ها و ویژگی های خاص دیگری را جهت نمایش عزیزان ارائه مینماید

در اواخر قرن نوزدهم، صندلی های تاشو یکی از طرح های سودآور برای کارگران بود انها انواع مختلفی از صندلی برای اهداف مختلف می ساختند .این صندلی ها سابقه ای بس طولاتی دراستفاده های نظامی دارند. 
 این حساسیت ها به طور فشرده باعث دوم و محبوبیت این کالاها گردیده است. وقتی که شروع به نشان دادن زیبایی شناسی می کند، مردم خاطراتی از آن دارند. اما هرگز زیبایی طراحی نشده است.

نام گزاری صندلی 

 نام صندلی تاشو از زمان ناپلئون وجود دارد . ده ها هزار ثبت اختراع در سراسر جهان، ایده های جدید در مورد صندلی های تاشو هستند. طراحان، مخترعان و صنعتگران عادی انرژی خود را در طراحی صندلی قرار می دهند.

 

کاربرد امروز میز و صندلی تاشو

افراد  می توانند صندلی های مختلف تاشو را در کمپینگ، تفریحات ساحلی، رویدادهای ورزشی و غیره ببینند. این یک صندلی است که مناسب همه عادت ها و نیازهای شماست. صندلی های تاشو را می توان به عنوان صندلی های مدرسه و سینماها و تئاتر ها و…. نیز استفاده کرد.

هدف اصلی ایجاد یک صندلی تاشو  برای ارائه یک استراحت کوتاه است که می تواند به آسانی استفاده شود (وانرژی ذخیره می شود). صندلی های تاشوئی تبدیل به بخشی جدایی ناپذیر از مبلمان شده اند. جدیدترین صندلی های تاشو پس از تحقیقات گسترده اجتماعی و بحث های فنی طراحی شده اند.

ساخت صندلی تاشو در ایران

از دیر باز صندلی های تاشو همگام با فرهنگ ملت یونان و روم وارد ایران شد و از همان ابتدا مورد اسفاده بسیاری یافت است. امروزه بسیاری از شرکت ها این کالا را با شکل ظاهری متفاوت و با ساختاری بیمانند ساخته و پرداخته مینمایند. 
شرکت الیاهو یکی از شرکت های ارائه دهنده این خدمات و کالا ها بر مبنای کیفیت ، هنر و صنعت است. 

جهت بررسی انواع صندلی های تاشو میتوانید اینجا کلیک نمایید.
جهت بررسی میز و صندلی تاشو اینجا کلیک نمایید.

سوالات متداول در مورد تاریخچه تاریخچه میزهای تاشو و صندلی

صندلی های تاشو چه زمانی به وجود آمدند؟؟

تاریخچه صندلی های تاشو به زمان روم باستان باز می گردد از ان زمان تا کنون مورد استفاده قرار گرفته است.

چرا از صندلی های تاشو استفاده می کنیم ایا دلیل خاصی دارد؟؟

بسیار سبک و قابل حمل بودن ان ها همچنین سادگی ان ها و موادی که برای ساخت صندلی ها استفاده شده می تواند از دلایل اصلی استفاده از صندلی تاشو باشد.

جنس صندلی تاشو از چه چوبی است ؟

صندلی های تاشو از جنس چوب روسی ساخته میشوند.

 

 

سوالات متداول

     پرسش 1 : صندلی های تاشو چه زمانی به وجود آمدند؟؟

             پاسخ  : تاریخچه صندلی های تاشو به زمان روم باستان باز می گردد از ان زمان تا کنون مورد استفاده قرار گرفته است.

     پرسش 2 : چرا از صندلی های تاشو استفاده می کنیم ایا دلیل خاصی دارد؟؟

             پاسخ  : بسیار سبک و قابل حمل بودن ان ها همچنین سادگی ان ها و موادی که برای ساخت صندلی ها استفاده شده

                         می تواند از دلایل اصلی استفاده از صندلی تاشو باشد.

     پرسش 3 : جنس صندلی تاشو از چه چوبی است ؟

             پاسخ : صندلی های تاشو از جنس چوب روسی ساخته میشوند. 

 

 

 

مشتری گرامی، نظر به نوسان متداول موجودی و قیمت کالاها، لطفا قبل از هر گونه ثبت سفارش از قیمت و موجودی کالا اطمینان حاصل فرمایید.