جاعودی های چوبی

جاعودی های چوبی

یکی از متنوع ترین و مورد توجه ترین بخش های مجموعه الیاهو گالری ، جاعودی های چوبی و به طور کلی عود سوز ها هستند .  جاعودی ها از تنوع بیشماری برخوردارند .

در این بخش به بررسی تنوع جاعودی ها ،چگونگی نظافت و همین طور متریال های ساختاری جاعودی های چوبی میپردازیم.جاعودی ها ساخته و پرداخته کشور های مختلف هستند و در جایگاه های مختلف مورد استفاده قرار میگیرند.

تاریخچه 

برای شناخت بهتر جاعودی ها ، میبایست ابتدا به بررسی تاریخچه عود بپردازیم . در کتابهای لغت از عود به عنوان شاخه باریک و درازی  یاد می شده است که از درختی خاص جدا میشد و یا روی آن از مواد ی همچون سمغ و .. پوشانده میشده است. آن را میسوزاندند و در اثر سوزاندن آن بوی مطبوعی از آن خارج میشده است. 

این عمل ابتدا در آسیای شرقی در معابد  و مکان های مقدس هند و چین رواج یافت . پیروان مکتب بودیسم عود را برایدور کردن ارواح بد و ناپاک استفاده میکردند . در طب آبوراودا  عود را دود معجزه گر  مینامیدند. درست کردن آن یک هنر مذهبی بود . علاوه بر هندو ها ، بودائیان و چینی ها این فرایند در مراسم شبتو در ژاپن نیز مورد به مرور زمان وارد شد. 

در گذر زمان این مراسم به دیگر مناطق جهان نیز راه یافت ولی نه به عنوان بخشی از مراسم مذهبی ، در یونان  در اوایل قرن 8 قبل از میلاد مسیح از عود به عنوان خوش بوکننده محیط استفاده میکردند .

ایرانیان نیز از دیرباز با ورود عود و استفاده از آن خو گرفته از آن برای خوش بوکردن محافل و بقعه های متبرکه استفاده مینمودند .

عود ها در صورتی که در حالت روشن روی زمین قرار میگرفتند . در این حالت یا خاموش میشدند و یا فضای روی آن را آسیب میزدند. همین طور خاکستر باقی مانده از عود نظافت محیط را برهم میزد . 
پس از ورود عود و استفاده آن در اقصی نقاط جهان به مرور لزوم ساخت جاعودی شکل گرفت. تا نه تنها عود ها در مجاورت باد خاموش نشوند بلکه جایی را هم نسوزانند.

کشور های سازنده و متریال

جاعودی ها و مخصوص چوبی بیشتر در کشور هایی با صنایع دستی چوب ساخته میشدند . در زیر به تعدادی از کشور ها و متریال ساختاری جاعودی های چوبی آنها میپردازیم:
کشور چین بیشتر تولید کننده جاعودی های بامبو 

کشور تایلند جاعودی های با چوب منگو و یا تیک وود .

کشور اندونزی بیشتر با چوب بامبو و درختان جنگلی . 

کشور ایران  بیشتر با چوب سرو و کاج.

 

جاعودی عای چوبی را چگونه نظافت کنیم ؟

در نظر داشته باشید بیشتر جاعودی های چوبی همچون جاعودی کنده برش از چوب درختان ساخته شده اند و به هیچ عنان قابل شستشو نیستند . اما همانگونه که قبلا ذکر شد . همین طور میتوانید به مطلبی که در این رابطه نوشته شده است مراجعه نمایید. 
 
مشاهده مقاله چگونه کالاهای چوبی را تمیز کنیم .

 

تنوع جاعودی های چوبی در الیاهو گالری 

در مجموعه الیاهو تنوع بی مانندیاز جاعودی های چوبی وجود دارد در زیر به گوشه ای از این تنوع میپردازیم:

جاعودی برش کنده ایستاده جاعودی برش کنده خوابیده جاشمعی دار
جاعودی تابوتی بزرگ هندی جاعودی تابوتی کوچک هندی
جاعودی خط کشی چوبی نوستالوژیک جاعودی خط کشی گل گلی نوستالوژیک
جاعودی گرد نوستالوژیک جاعودی پرنده
جاعودی جاشمعی پرنده منبت مشکی جاعودی ماهی کوچک
جاعودی منبت پرنده فیروزه ای جاعودی منبت پرنده مشکی
جاعودی-جاشمعی دوپرنده  

مدل های جدید دیگری چون 

جاعودی گرد نوستالوژی

جاعودی کنده برش

جاعودی طرح کاج نوستالوژیک

جاعودی خط کشی چوبی نوستالوژیک

 

سوالات متداول

     پرسش 1 : پخش عمده جاعودی هم دارید ؟؟

             پاسخ  : بله الیاهو گالری پخش عمده جاعودی را هم دارد.

     پرسش 2 : آیا به صورت تک جعبه ارائه میشوند؟؟

             پاسخ  : خیر برخی از محصولات بسته های چند تایی دارند و برخی دیگر بسته بندی دیگر و متفاوت تری دارند.

مشتری گرامی، نظر به نوسان متداول موجودی و قیمت کالاها، لطفا قبل از هر گونه ثبت سفارش از قیمت و موجودی کالا اطمینان حاصل فرمایید.