میز و صندلی های تاشو

میز و صندلی تاشو

میز و صندلی های تاشو

میر و صندلی های تاشو یک ست کامل میز و صندلی است با کاربرد های فراوان . به دلیل سادگی در باز و بسته کردن این کالا و کم حجم بودن آن فضای کمی که در حالت بسته اشغال میکند . مورد طبع بسیاری از خانم های خانه دار است .

تاریخچه

از زمان های دور همواره فضای کوچک خانه و نیاز های تعدد افراد یکی از بزرگترین دغدغه های افراد بوده است . نیاز خانواده ها به داشتن میزی که عزیزانشان به راحتی درکنار هم دور آن میز جمع شوند .

تصور کنید زن و شوهری که خانه کوچکی دارند و فضای کافی برای داشتن میز نها خوری 4 نفره ندارند . ولی دوست دارند در یک فضای راحت از عزیزانشان پذیرایی کنند. 
کلیه این نیاز ها و خواسته ها از سالیان دور تولید کنندگان میز و صندلی های چوبی را بر آن داشت . تا با ساخت محصولی متفاوت یک نیاز بزرگ را براورده کنند محصولی که در زمان مورد نیاز تنها قسمت کوچکی از فضای خانه را بگیرد بلکه در زمانی دیگر میز 2 یا 4 ویا 6 نفره باشد . 
میز های مجموعه الیاهو به 2 مدل بیضی و مستطیل تقسیم میشوند که به هر یک جداگانه رسیدگی مینماییم.

 

ساختار ظاهری و متریال

میز ها ی مستطیل و صندلی های تاشو الیاهو گالری – تماما از چوب روس ساخته شده است . در انتخاب چوب به شدت دقت شده تا چوب بسیار خشک ( باکیفیت بالا ) انتخاب شود تا در شرایط مختلف اقلیم ایران .

همچون شمال و جنوب و شرق و غرب آسیبی به میز و صندلی نرسیده و تاب بر ندارند . رنگ بدنه میز ها و صندلی تاشو ، رنگ گردویی بوده است که یکی از بهترین رنگ های موجود در بازار است.
این رنگ به دلیل ساختار گرم خود و همچینی به این دلیل که ساختار و رگه های چوب به خوبی دیده میشود نه تنها به خانه ها انرژی 2 چندان میدهد بلکه با ترکیب رنگ اصیل ایرانی همخونی دارد . 
میز های بیضی نیز از 2 بخش پایه و صفحه تشکیل یافته است . پایه ها از جنس چوب روس و صفحه از جنس ام دی فی تراکم بالا با روکش چوب ساخته شده اند . 

میز 4نفره چوبی 

میز چهار نفره چوبی در 2 مدل بیضی و مستطیل یکی از پر طرفدار ترین میز های الیاهو گالریست . در حالت بسته از دو سمت پایه های کنار حرکت کرده در زیر قسمت ثابت جمع میشود . 
صفحه ها به ارامی مثل دیواره در کناره بدنه قرار میگیرد . دمل های 2 نفره با شمع شدن یکی از طرف های میز به دونفره تبدیل میشود و با تا شدن هر دو سمت یک تاقچه کشیده میشوند. 
این طاقچه در مدل بیضی 20 سانت و در مدل مستطیل 35 سانت عمق دارد. و در حالت باز زیر پایه های متحرک یک پیچ قرار گرفته است که میزان ارتفاع صفحات کمکی را تنظیم میکند . این عمل باعث میشود که میز در زمان استفاده بر روی سطوح مختلف لغ نبوده و ایستایی مناسبی داشته باشد.

میز 6نفره چوبی

میز شش نفره چوبی در دو مدل مستطیل و بیضی همچون میز های 4 نفره ساخته شده اند ، تنها با این تفاوت که در حالت بسته به شکل یک میز 2 نفره تغییر حالت میدهد و فضای طاقچه گونه آن به قدر یبزرگ میشود که به راحتی یک صندلی در هر سمت آن جای میگیرد . 

صندلی چوبی تاشو

صندلی تاشو یکی از جذاب ترین بخش های ست تاشوست . صندلی تاشو در ظاهر از 3 بخش تشکیل شده بخش پایه که از دوقطعه به شمع عدد 8 فارسی تشکیل شده و صفحه نشیمن که حالت نرده ای دارد.

بخش پایه با یک لولای تمام فلزی تیغه ای که در لابه های 2 طرف کار قرار گرفته است متصل شده و همین طور بخش صفحه با 2 محور یکی در جا گردشگر و دومی در مسیر گردش گر فاصله بین 2 پایه را پر میکند .

به این صورت که از 2 طرف صفحه به پایه اصلی ( پایه ای که پشتی کار به آن متصل است .)یا یک پیچ که دهانه آلنی دارد و حالت مخصوصی در چوب به خود گرفته متصل است و درجا گردش میکند . 

در انتهای صفحه هم دومحور به پایه دوم متصل ست محوریکه به صورتی عمودی روی این پایه حرکت میکند و نتیجه جمع شدن و باز شدن صندلی از حرکت این 3 محور است .
این سه محور نه تنها باعث مقاومت و توان بالا تر صندلی میشود بلکه زاویه و چهار چوب کار رانیز حمایت میکند . 

تذکر 

درون صفحه کار چوب ها همچون نرده کنار هم قرار گرفته اند . این امر باعث میشود حالت نشیمن راحت تر گردیده راحتی نشیمن را در بر خواهد داشت .

تذکر 2

به دلیل جنس کالا امکان شستشوی مستقیم کالا میثر نیست و نظافت کار تنها با دستمال مرطوب صورت میپذیرد.

 

موارد مصرف

در مکانیز خانه یکی از  موثر ترین و کاربردی ترین کالاهای یک منزلمیز و صندلی است. یک کالا که نه تنها کاربرد دکوری دارد ،  کاربرد هایی همچون یک یک ساختار جذاب برای بخشی از خانه و یک ابزار  برای جمع شدن آدمها در کنار هم را نیز شامل میشود . 

یک میز صبحانه و یا یک میز و صندلی برای داخل بالکن – باغ و یا یک میز نهار خوری کمجا که هر زمان نیاز باشد جایی برای مهمانان فراهم آید . 

 

جهت خرید محصولات به لیست زیر مراجعه نمایید:

ست 6نفره مستطیل تاشو گردویی

ست 6نفره بیضی تاشو گردویی

ست 4نفره مستطیل تاشو گردویی

ست 4نفره گرد تاشو فندقی گردویی

صندلی تک تاشو

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید