کاسه تبتی الیاهو گالری

در آرامش نفس کشیدن و لمس حس رهایی حتی برای چند دقیقه، آرزویی است که همه¬ی ما در هیاهوی این روزها داریم. بسیاری از ما برای به دست آوردن این احساسات دست به کارهای عجیب و غریب می زنیم؛ اما باید بدانیم که آرامش واقعی آن است که درون هر یک از ما به وجود آید. وقتی روان آرامی داشته باشیم، می¬توانیم در میان مشکلات نیز آرامش خود را با بهانه های کوچک حفظ کنیم و همواره سنجیده بیاندیشیم. صدای روح بخش کاسه تبتی می تواند مانند یک لیوان آب خنک در هنگام عصبانیت، روان ما را آرام و پاکسازی کند.
برای القای حس آرامش به ذهن، محصولات بسیار زیادی تولید شده است؛ محصولاتی که هر یک به نوبه خود می توانند ذهن ما را به فراغت برسانند. رسیدن به این حس زیبا همیشه مورد توجه بشر بوده است؛ به طوری که در طول تاریخ همواره اصول پیچیده و نسخه¬های خاصی برای آن طراحی شده است. اصول فنگ شویی یکی از این موارد است که قدمت صدها ساله در چین دارد؛ این اصول به ما کمک می¬کند که با رعایت توازنی خاص در انتخاب لوازم و چیدمان محیط، آرامش بیشتری را در خانه یا محل کار تجربه کنیم. یکی از اصول فنگ شویی، استفاده از کاسه تبتی یا کاسه آوازه خوان است که قرار است در این صفحه با تفصیل به آن بپردازیم.

کاسه تبتی

جادوی آوا درمانی با کاسه تبتی موضوعی است که نمی¬توانیم به سادگی از کنار آن عبور کنیم؛ خواص بی-نظیر این محصول که در ادامه خواهیم گفت، قطعاً شما را حیرت زده خواهد کرد. اگر به دنبال جذب انرژی مثبت در محیط زندگی خود هستید، خوب است بدانید که استفاده از کاسه تبتی در برای پاکسازی و به تعادل رساندن محیط نیز توصیه شده است. ما قرار است امروز همه چیز درباره کاسه تبتی را با شما به اشتراک بگذاریم. اگر برایتان سوال شده که اصول فنگ شویی چیست و شامل چه راهکارهایی است، عجله نکنید؛ ما در ادامه این اصول را به طور مختصر و مفید بیان خواهیم کرد. اگر دوست دارید که با خرید کاسه تبتی احساس آرامش بیشتری را در زندگی تجربه کنید، پیشنهاد می¬کنیم که تا پایان این صفحه با گالری الیاهو همراه باشید.

تاریخچه کاسه تبتی

شاید برایتان تعجب آور باشد که قدمت استفاده از کاسه تبتی به 10 قرن پیش باز می¬گردد. قدیم الایام در معابد از این کاسه به عنوان ظرف غذا استفاده می¬شد؛ با گذشت زمان صدای دلنشین کاسه آوازه خوان موجب شد که کاربرد آن تغییر کند و بیشتر جنبه عرفانی داشته باشد. زمانی آوازه کاسه آوازه خوان در جهان پیچید که به عنوان یک شی مقدس مورد استفاده توجه گرفت. اینکه دقیقاً از این محصول چه استفاده¬هایی می¬شود را در ادامه خواهیم گفت؛ اما شاید برایتان سوال باشد که علت صدای خاصی که از کاسه آوازه خوان ساطع می¬شود چیست؟ همه چیز به داستان تولید این کاسه برمی¬گردد؛ کاسه تبتی اصل، آلیاژی از 7 فلز است و در ترکیبات آن از فلزهایی چون طلا، نقره، سرب، مس، روی، آهن و قلع استفاده می¬کنند.
البته گفته شده که قدیم الایام این کاسه با استفاده از 12 فلز مختلف طراحی می¬شد و به دلیل سرّی بودن فرمول ساخت آن، اکنون ترکیب اصلی آن فراموش شده است. خوب است بدانید که کاسه تبتی در زمان¬های قدیم نیز فقط مختص تبت و چین امروزی نبوده و در برخی نواحی هندوستان نیز تولید و مورد بهره¬برداری قرار می¬گرفت.

اصول فنگ شویی چیست؟

ما در ابتدا برای معرفی کاسه تبتی نام فنگ شویی را به میان آوردیم؛ چراکه اصول فنگ شویی نیز بر استفاده از کاسه آوازه خوان تاکید دارد. اگر برای شما سوال است که اصول فنگ شویی چیست، بهتر است که این بخش را با دقت بیشتری دنبال کنید.
فنگ شویی یعنی استفاده از متدهایی خاص برای به توازن رساندن محیط؛ این متدها شامل خرید برخی لوازم خاص مانند کاسه تبتی یا اسماج هستند. جامعیت فنگ شویی که یک فرهنگ دیرینه در شرق و کشور چین است موجب می¬شود که اصول آن به سبک چیدمان لوازم منزل نیز کمک کند. باد و آب معانی لغوی لفظ فنگ شویی هستند؛ چراکه باد و آب عنصرهای اصلی در فرهنگ چین باستان هستند. این عناصر طبق فرهنگ چینی به وجود آورندگان طبیعت و انرژی ما وراء می¬باشند. اهمیت فنگ شویی در چین به قدری بالاست که آن را یکی از پنج هنر متافیزیک چینی می¬دانند.

کاسه تبتی 1

این اصول قرار است که توازن و آرامش را در محیط حاکم سازند و در نهایت انرژی مثبت را به ساکنان محیط تزریق کنند؛ استفاده از کاسه تبتی تنها یکی از روش¬های فنگ شویی برای رسیدن به آرامش است. این اصول به خوبی تاثیرات محیط بر انسان را ثابت می¬کنند و به ما می¬آموزد که برای چیدمان و دکوراسیون محیط خود اهمیت بیش از پیشی قائل باشیم.

فواید استفاده از کاسه تبتی

فارغ از خواص کاسه آوازه خوان، حس آرامش در انسان تغییرات مثبت بی¬شماری را ایجاد می¬کند؛ پس ریلکس کردن و مدیتیشن را در زندگی دست کم نگیرید. اگر به دنبال خوشبختی هستید، باید بدانید که خوشبختی حس سکونی است که پس از تلاش برای رسیدن به اهداف، به انسان دست می¬دهد. کاسه تبتی یک ایده خوب برای رسیدن به آرامش و سکون ذهن است. کاسه های آوازه خوان از آن دسته کالاهای دکوراتیو هستند که هم به زیبایی و خاص شدن دکور کمک می¬کنند و هم برای سلامت جسم و روح خواص کم¬نظیری دارند.
در ادامه خواص کاسه آوازه خوان را برمی¬شماریم؛ این خواص می¬توانند ناشی از آرامشی باشند که صوت کاسه تبتی بر روان ما جاری می¬کند. این خواص عبارتند از:
• افزایش تاثیرگذاری مدیتیشن و یوگا
• کمک به بهبود متابولیسم بدن
• کمک به تنظیم و متعادل سازی چاکراهای بدن
• کمک به درمان افسردگی
• کمک به رهایی از تنش¬ها و دغدغه¬های فکری
• کمک به تنظیم فشار خون
• کمک به اصلاح وضعیت خواب (درمان خواب زیاد و حتی کم¬خوابی)
• کمک به ترشح هورمون شادی
• کمک به دفع انرژی منفی از محیط
• کمک به ایجاد شرایط مناسب برای استارت کار جدید
• کمک به رهایی از مشکلات ناگهانی در زندگی
• و…

نقش کاسه تبتی در دکوراسیون خانه

درباره تاثیر محیط بر انسان صحبت کردیم و دریافتیم که یک محیط جذاب و پویا بیشتر از زیبایی دیدن و زیبایی را نمایاندن، می¬تواند حالات جسمی و روحی ما را تحت الشعاع قرار دهد. دکوراسیون موضوعی است که اصول فنگ شویی نیز بر آن تاکید ویژه داد و مایی که به دنبال زندگی سالم هستیم، باید به آن توجه ویژه داشته باشیم.
کاسه تبتی علاوه بر تمامی فواید جسمی و روحی که دارد، می¬تواند یک کالای خاص در دکوراسیون منزل شما باشد و جلوه¬ای مدرن آمیخته با کلاسیک را برای محیط شما به ارمغان آورد. خرید کاسه تبتی به هیچ عنوان شما را پشیمان نمی¬کند؛ حتی اگر از آن کم استفاده کنید، زیبایی که این محصول به دکور می¬افزاید ارزش خرید بالایی خواهد داشت.

آوا درمانی با کاسه تبتی

شاید با دیدن مطلب قبلی فکر کردید که ما در توصیف فواید کاسه تبتی مبالغه کردیم؛ خوب است بدانید با وجود اینکه در عصرِ پیشرفتِ چشمگیرِ فناوری و تکنولوژی هستیم، هنوز هم بسیاری از مراکز طب سنتی در دنیا از کاسه آوازه خوان برای درمان بیماری ها استفاده می¬کنند. ارتعاش صوتی که این محصول تولید می کند، یکی از راه های پرکاربرد آوا درمانی است؛ البته برای درمان لازم است که از یک متخصص کمک بگیرید.
گفته شده که آوا درمانی با کاسه آوازه خوان بر پایه به تعادل رساندن چاکرا (نقاط مراکز انرژی در بدن) صورت می¬گیرد. با توجه به نوع بیماری، از کاسه تبتی های مختلفی برای درمان استفاده می¬شود که دارای نت و فرکانس متفاوتی می باشند؛ تشخیص این موضوع کار ساده¬ای نیست و باید توسط درمانگر متخصص انجام شود. باید دانست که اگر آوا درمانی توسط درمانگر متخصص صورت نگیرد، ممکن است عوارضی مانند اضطراب و تنش را برای بیمار به همراه داشته باشد. شما می توانید با کلیک بر اینجا(backlink) نکات بیشتری را درباره انواع مختلف این محصول مشاهده نمایید.
اگر بخواهیم آوا درمانی با کاسه تبتی را خیلی عامیانه توضیح دهیم، باید بگوییم که بیماری ها بر اثر عدم کارکرد اصولی برخی از اعضای بدن اتفاق میافتند. جاری شدن ارتعاشات کاسه آوازه خوان در بدن، مثل این است که نقاط مختلف بدن زیر ماساژ برود. این امواج صوتی با دست گذاشتن بر مراکز انرژی بدن، به فعالیت درست و اصولی اندام¬ها کمک کرده و در واقع روال نادرست زمان بیماری را اصلاح میکنند. این خلاصه تمام فرایندی است که آوا درمانی در بدن انجام میدهد.

رابطه کاسه تبتی با یوگا و مدیتیشن

یوگی و یوگینی هر یک می¬توانند برای تمرین مفیدتر از کاسه تبتی استفاده کنند. استفاده از این محصول در کلاس¬های یوگا رایج است و در سالن یوگا عموماً قبل و بعد از تمرین کاسه آوازه خوان را به صدا در می¬آورند؛ اینکار تمرکز و آرامش افراد را بیشتر خواهد کرد.
اگر خواهان آرامش بیشتر در زندگی هستید، برنامه مدیتیشن خود را تنظیم کنید؛ بی¬برنامه مدیتیشن کردن را همه بلدند! کسی بیشترین استفاده روحی و جسمی را از مدیتیشن می¬برد که اینکار را با برنامه و منظم انجام داده باشد. کاسه تبتی از لوازمی است که در هنگام مدیتیشن نیز استفاده می¬شود؛ استفاده از این محصول هنگام مدیتیشن موجب می¬شود که آرامش بیشتری داشته باشید و همچنین نتیجه بهتری را از مدیتیشن کسب کنید. با خرید کاسه تبتی می¬توانید یک بهانه برای نظم در روال مدیتیشن خود ایجاد کنید. در بخش بعدی نکاتی را درباره روش استفاده کاسه تبتی در مدیتیشن، به اطلاع شما عزیزان خواهیم رساند.

کاسه تبتی 2

نحوه استفاده از کاسه تبتی

طبعاً با توجه به قدمتی که کاسه آوازه خوان دارد، روش های مختلفی برای استفاده از آن موجود است؛ در این بخش به صورت خلاصه دو روش خاص برای استفاده از این محصول را بیان خواهیم کرد. اگر قصد استفاده درمانی از این کاسه را دارید، باز هم پیشنهاد می¬کنیم که قبل از خرید کاسه تبتی، از یک درمانگر متخصص مشورت بگیرید.
روش اول : استفاده از کاسه تبتی طبق اصول فنگ شویی به شرح ذیل است:
در ابتداء با باز کردن در و پنجره ها و کنار زدن پرده ها، راه را برای ورود نور خورشید به محیط باز کرده و اجازه دهید تا هوای داخل حسابی تازه شود. چراغ های محیط را هم روشن کنید تا محیط از انرژی بیشتری برخوردار شود. در این مرحله باید با استفاده از عود دستساز یا اسپند، انرژی مثبت را در محیط خود پراکنده کنید. حال نوبت به استفاده از کاسه آوازه خوان است؛ آن را در دست گرفته و با چوب یا هاون مخصوص چند بار به بدنه اش ضربه بزنید. پس از چند ثانیه چوب را دور لبه های کاسه بپرخانید؛ این کار باعث ثابت شدن ارتعاش این کاسه خواهد شد. مطلوب است که پاکسازی با کاسه تبتی را از درب ورودی آغاز کنید و مطابق با جهت عقربه¬های ساعت از کناره¬های دیوار حرکت کنید. خوب است که این فرایند را به همین سیاق در اتاق ها، آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی نیز اجرا کنید و در زمانی که به نقطه شروع رسیدید با سه ضربه به این کاسه، فرایند پاکسازی را کامل کنید.
روش دوم : استفاده از کاسه تبتی در مدیتیشن شامل مراحل زیر است:
برای شروع باید در محیطی کاملاً آرام، بر روی سطحی نرم دراز بکشید و شروع به تنفس عمیق شکمی نمایید؛ به این صورت که چهار ثانیه نفس بکشید و سپس دو ثانیه نفس را حبس کنید و در پایان فرایند بازدم را در چهار ثانیه انجام دهید. این مرحله را آنقدر تکرار کنید تا به آرامش برسید. در وهله بعد روی چاکرای ریشه تمرکز کنید؛ اکنون وقت نواخته شدن کاسه تبتی است و بهتر است که فرد دیگری اینکار را برای شما انجام دهد. به صورت ذهنی سعی کنید که صوت کاسه آوازه خوان را وارد چاکرای موردنظر کنید و حسابی غرق آن شوید. برای کامل شدن مدیتیشن با این کاسه لازم است که فرایند گفته شده را به صورت جداگانه برای تمامی چاکراهای بدن اجرا نمایید. برای پایان مدیتیشن در این روش لازم است که چوب یا هاون را به کاسه بکوبید و تا زمانی که ارتعاش آن قطع شود، کلمه “اوم” را بکشید؛ این کار را حدود بیست بار تکرار کنید.
برای آرام ماندن فضای محیط کار یا خانه پیشنهاد می¬کنیم که هر ماه پاکسازی با کاسه تبتی را اجرا کنید. نکته دیگری که باید در اینباره عرض کنیم این است که لطفا در شرایط جوی نامناسب اقدام به پاکسازی نفرمایید.

کاسه تبتی 3

راهنمای خرید کاسه تبتی

خرید کاسه تبتی کمی با خرید دیگر کالاهای دکوراتیو متفاوت است؛ چراکه در این محصول ظاهر زیبا همه چیز نیست. باید دانست که تاثیرات و فواید گفته شده برای این کاسه، به اصل و با کیفیت بودن کاسه تبتی نیز مربوط است. ما در این بخش با بیان چند نکته کلیدی، شما را برای خرید کاسه تبتی آماده خواهیم کرد. نکته اول و مهم ترین موضوعی که باید به آن توجه کنید، اعتبار فروشگاهی است که قصد خرید از آن را دارید. مجموعه های بزرگ و معتبر، اعتبار خود را با فروش کالاهای فیک به خطر نمی اندازند و همواره برای حفظِ حسِ اعتماد میان خود و مشتریانِ خود، در تلاش هستند. البته در مواردی ممکن است که مجموعه های بزرگ نیز محصول بی کیفیت را برای فروش عرضه کنند؛ پس برای تشخیص اصل یا غیر اصل بودن این کالا، نیاز به راهکارهای مطمئن تر نیز داریم. برای روشن تر شدن بحث لازم است که ما در این بخش، کاسه تبتی را از جهت ساخت به سه دسته تقسیم کنیم:
کاسه تبتی کاملاً دستساز
کاسه تبتی نیمه صنعتی
کاسه تبتی تمام صنعتی
گفته شده که نوع اول در نپال و هند تولید می¬شود و از کیفیت بیشتری برخوردار است؛ جالب است بدانید که عموماً فرمول ساخت هر کارگاه برای تولید این محصول متفاوت است. تولید این محصول همانطور که از نام آن مشخص است، به صورت کاملاً دستی صورت می¬گیرد. قالبگیری و تولید کاسه خام در نوع دوم به صورت صنعتی صورت می¬گیرد؛ اما چکش کاری، حکاکی و رنگ آمیزی آن به صورت دستی است؛ به همین دلیل نام آن نیمه صنعتی است. کاسه تمام صنعتی نیز که ارزش کمتر و وفور بیشتری در بازار دارد، به صورت کاملا صنعتی تولید می شود.
غرض از بیان نکات فوق تنها این موضوع است که در هنگام خرید کاسه تبتی، جدای از بحث اصل و غیر اصل بودن، بحث نوع کاسه و کیفیت ساخت آن نیز مطرح است. متاسفانه در بازار بسیاری از کاسه های معمولی را با ایجاد تغییراتی در ظاهر، به عنوان کالایی آنتیک و قدیمی، با قیمت گزاف عرضه می کنند.
توجه داشته باشید که عموماً قسمت پایین کاسه تبتی اصل و با کیفیت، ضخامت زیادی دارد؛ این می¬تواند یک نشانه برای یک خرید مطمئن باشد. نکته دیگری که در هنگام خرید کاسه تبتی باید به آن توجه کنید، صدا و فرکانسی است که این کاسه از خود ساطع می کند؛ صدایی که برخورد چوب با کاسه ایجاد می کند، باید برای چند ثانیه در محیط بماند. حال سوال مهم اینجاست که از کجا کاسه تبتی بخریم؟ این سوال را در بخش سوالات متداول پاسخ خواهیم داد.

خرید کاسه تبتی

خرید کاسه تبتی

خرید لوازمی که محیط را به آرامش بیشتری می رسانند، یک گام بزرگ برای رسیدن به آرامش حقیقی است. پیشنهاد می کنیم از امروز تصمیم بگیرید که چیدمان محیط خود را طبق اصول فنگ شویی انجام دهید؛ پس از مدتی خواهید دید که تعادل و توازن به وجود آمده، حس خوب و آرامش را همواره در محیط جاری خواهند کرد. کاسه تبتی یکی از کالاهای دکوراتیو مورد تاکید اصول فنگ شویی می باشد؛ این محصول به دلیل زیبایی ظاهر و تاثیری که بر دکوراسیون می گذارد، با اطمینان می تواند در برنامه خرید شما جای گیرد.
ما در گالری الیاهو انواع مختلف این محصول را با کیفیت بالا و با قیمت مناسب عرضه می کنیم؛ با کلیک بر اینجا از محصولات ما در دسته کاسه تبتی دیدن نموده و محصول دلخواه خود را ضمن افزودن به سبد خرید، به صورت آنلاین سفارش دهید. همکاران ما در گالری الیاهو همواره پاسخگو به سوالات شما خواهند بود؛ شما می توانید جهت هماهنگی بابت مشاوره رایگان با کارشناسان الیاهو، با روابط عمومی تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول درباره ی کاسه تبتی

• چرا تولید کاسه تبتی منحصر در تبت و هند است؟

این موضوع می تواند چند دلیل داشته باشد؛ اول اینکه کاسه تبتی از صنایع قدیمی چین و هند است و تولید آن با کیفیت مطلوب کار هر کسی نیست. مثل این است که گز اصفهان را قم تولید کند؛ طبعاً مردم استقبال نخواهند کرد. از طرفی فرمول ساخت این محصول با کیفیت بالا نیز راز است و همه از آن اطلاع ندارند. دلایل بعدی می¬تواند پایین بودن نرخ کارگر، تولیدی به صرفه تر و تهیه آسان تر مواد اولیه در این مناطق باشد.

• معمولاً از چه نمادهایی بر روی کاسه تبتی استفاده می کنند؟

عموماً از نمادهای مختلف فنگ شویی بر روی کاسه آوازه خوان استفاده می¬شود؛ برخی از این نمادها عبارتند از: ماه، خورشید، مریخ، زحل، مشتری، عطارد و زهره

• چه زمانی برای نواختن کاسه تبتی مناسب است؟

در مباحث قبل گفتیم که در شرایط جوی نامناسب، نواختن این کاسه ایده خوبی نیست. بر اساس اندیشه فنگ شویی، ظهر روزی که هوا صاف است، فرصت خوبی برای پاکسازی و تزریق انرژی به محیط توسط این محصول است.

از کجا کاسه تبتی بخریم؟

ما به شما گالری الیاهو را پیشنهاد می کنیم؛ این گالری سال هاست که در زمینه تهیه و عرضه انواع کالای دکوراتیو تلاش می کند. مجموعه ما برای جلب رضایت دائمی شما عزیزان، همواره در زمینه عرضه محصولات باکیفیت و قیمت مناسب پیشتاز است. شما میتوانید با کلیک بر اینجا محصولات این دسته را مشاهده نمایید.